Do domu wróciła z przeraźliwym piskiem, na grzbiecie zaś miała ogromną ranę. Na własnej skórze przekonała się, jak wiele złego mogą wyrządzić ludzkie dłonie. Jak informuje Fundacja „Zwierzęta Podhala”, suczka została bestialsko zaatakowana nożem – sprawca odciął jej kawałek skóry.
Suczka zaatakowana nożem
Aza wraz z opiekunami mieszka w zakopiańskich Hutach. Jak podkreśla pani Mariola z Fundacji „Zwierzęta Podhala” – „stróż” podhalańskich zwierząt – jest ona ufnym, przyjacielskim i kochającym psem. Opiekunką suczki jest współzałożycielka Fundacji.
W poniedziałek, 11 lipca doszło do szokującego aktu przemocy, w którym ucierpiała Aza. Jak informuje Fundacja „Zwierzęta Podhala”, suczka została zaatakowana nożem i prawie oskórowana za to, że kolejny raz przebiegła przez ich pole, wracając do swojego domu, który stoi kilkadziesiąt metrów dalej.
Ona swoją opiekunkę odprowadza, gdy ta wychodzi z domu na przystanek autobusowy. Po tym, gdy pani odjeżdża, pies wraca do domu sam i wówczas czasem przebiega przez pole sąsiada. Ci ludzie mają konflikt sąsiedzki z właścicielką psa i wielokrotnie odgrażali się, że zwierzę w ramach zemsty za przeproszeniem z**********. Dotychczas to były słowa, teraz przeszły w czyny – czytamy na portalu onet.pl.
„Zadawanie bólu to dla nich codzienność”
Doznane obrażenia suczki wymagały natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Aza jest pod stałą opieką lekarzy weterynarii. Przed 11-letnią suczką tygodnie leczenia, które pozwolą jej wrócić do sprawności.
Dlaczego jej nie zabili? Bo chcieli zadać ból, bo zadawanie bólu to dla nich codzienność, bo mają mentalność gnoja – sadysty, którego cieszy patrzenie na cierpienie zwierzęcia – czytamy na fanpage’u Fundacji „Zwierzęta Podhala”.
Jak informuje Fundacja „Zwierzęta Podhala”, policja została poinformowana o sprawie. Mieszkańcowi Zakopanego, który działał ze szczególnym okrucieństwem, może grozić kara do 5 lat więzienia.
źródła: www.facebook.com/fundacja.zwierzeta.podhala, wiadomosci.onet.pl
Redakcja poleca:
1. Podhalańskie zwierzęta w opałach. Pomóż odmienić ich los!
2. Górale źle traktują zwierzęta? Nie wszyscy – są tacy, którzy je ratują