Nie żyje Frida, bohaterski pies, który ratował ludzi
Anna Marciniak
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Nie żyje Frida. Bohaterski, niezwykle zasłużony pies, który niedawno uczestniczył w ceremonii odsłonięcia pomnika ze swoją podobizną.
fot. @@SEMAR_mx/Twitter
Frida - pies, który niósł pomoc ludziom
Frida to pies o którym usłyszał cały świat. Dzielnie przeszukiwała gruzy w poszukiwaniu ofiar trzęsień ziemi oraz niosła pomoc poszkodowanym w kataklizmach. Swoje perfekcyjne przygotowanie do zadań specjalnych pokazała m.in. w 2017 roku, podczas ratowania ofiar trzęsienia ziemi w Mexico City. Następnie dzielnie pomagała służbom w czasie kolejnych trzęsień ziemi na Haiti, w Ekwadorze czy w Gwatemali. Szybko jej znakiem rozpoznawczym stały się specjalne neoprenowe buty i charakterystyczne gogle, które służyły jej za ubrania robocze.
Od zawsze było wiadomo, że Frida swoje ziemskie życie poświęci ludziom. Przygotowania do służby rozpoczęła krótko po narodzinach, a na zasłużoną emeryturę odeszła w 2019 roku, w wieku 10 lat. Na szczęście świat o niej nie zapomniał, a dzięki meksykańskiej marynarce wojennej historię Fridy z pewnością poznają także przyszłe pokolenia.
Nie żyje Frida. Bohaterski pies doczekał się pomnika
Świat obiegła smutna wiadomość. Frida nie żyje! We wtorek 15 listopada 2022 roku meksykańska marynarka wojenna przekazała bardzo smutną wiadomość. 13-letnia Frida odeszła za Tęczowy Most z powodu chorób typowych dla swojego wieku. Choć labradorka miała już 13 lat, to wiadomość o jej śmierci była zaskoczeniem dla wielu osób. Jeszcze niedawno, bo w tym miesiącu, publikowaliśmy artykuł o odsłonięciu pomnika poświęconemu Fridzie. Zasłużony pies został odznaczony za swoje szczególne zasługi przez meksykańską marynarkę wojenną, w której służył.
Na oficjalnym odsłonięciu pomnika nie zabrakło mediów, wielbicieli Fridy oraz samej zainteresowanej, która chętnie pozowała do zdjęć.
Źródło: https://www.fox5dc.com
Absolwentka dziennikarstwa, od zawsze kochająca pisać. Prywatnie wielka miłośniczka zwierząt. Kocha naturę, a w szczególności ceni sobie zapach lasu, do którego często zagląda w towarzystwie swojego 3-letniego mieszańca.
Zobacz powiązane artykuły
05.08.2025
Wystartował Bieg Wirtualny RAW PALEO WARSAW DOG RUN. Znamy też trasę warszawskiego Canicrossu!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Biegasz z psem? Teraz możesz to zrobić z dowolnego miejsca w Polsce (i nie tylko), zdobyć certyfikat, medal i… zostać częścią społeczności RAW PALEO WARSAW DOG RUN. Wystartował Bieg Wirtualny, a organizatorzy ujawnili także trasę warszawskiego Canicrossu.
undefined
24.07.2025
Psy zamknięte na śmierć. Suczka nie żyje, "szczeniak wyglądał jakby miał pięć lat”.
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
W Nakielnicy pod Aleksandrowem Łódzkim doszło do tragedii. W zamkniętym mieszkaniu znaleziono martwego psa i skrajnie zagłodzonego, przerażonego szczeniaka. Ich opiekunka pojechała na wakacje zostawiając zwierzęta bez jedzenia i wody na co najmniej trzy tygodnie. Jedno z nich tej "opieki" nie przeżyło, drugie trafiło do lecznicy w stanie krytycznym. Sprawą zajmuje się już prokuratura.
undefined
10.07.2025
Zapisz się na RAW PALEO WARSAW DOG RUN i pomóż bezdomnym zwierzętom
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
RAW PALEO WARSAW DOG RUN to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich, którzy kochają psy, ruch na świeżym powietrzu i chcą zrobić coś dobrego. Tegoroczna edycja łączy bieganie z psem w formie canicrossu i dogtrekkingu z akcją charytatywną #BiegamDobrze dla Zwierzaków, wspierającą bezdomne psy i koty w całej Polsce.
undefined