27.02.2018

Niesamowita metamorfoza bezdomnego psa

author-avatar.svg

Magdalena Ciszewska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Co musiał przejść ten mały piesek, nim Klaudija Sigurnijak zabrała go z ulicy jednej z chorwackich miejscowości, pewnie nigdy się nie dowiemy.

Frodo - niesamowita metamorfoza

fot. Faceoobk/Klaudija Sigurnjak

Ale wiemy, jak dokonała się jego niesamowita metamorfoza. Przeczytajcie koniecznie, bo świadomość, że dobro może zwyciężyć, bardzo poprawia humor. Los zaczął się uśmiechać do małego bezdomnego psa w maju ubiegłego roku. Przedtem błąkał się po ulicach w poszukiwaniu czegokolwiek do zjedzenia i miejsca, gdzie mógłby się ugrzać i schronić przed deszczem. Czy ktoś go porzucił, a może nigdy nie miał domu i wychował się na ulicy, tego nie wiemy.

Znalazł się wybawiciel

W końcu jednak zwrócił czyjąś uwagę. Był zabiedzony, zapchlony, ze zmierzwionymi resztkami sierści, chorymi oczami, chorą skórą, długo można by jeszcze wymieniać plagi, które na niego spadły. Osoba, która go znalazła, przekazała go Klaudiji Sigurnijak, od dawna zajmującej się pomocą skrzywdzonym bezdomnym zwierzakom. I tak zaczęła się jego niesamowita metamorfoza.

Byłam zszokowana. Nie mogłam uwierzyć, że to naprawdę pies. Natychmiast się nim zajęłam – opowiada reporterom Thedodo.com Klaudija Sigurnijak.

A było się czym zajmować, by mogła nastąpić niesamowita metamorfoza. Klaudija zabrała psa do lekarza weterynarii, a ten stwierdził, że zakażenie w prawym oku zwierzaka jest tak zaawansowane, że nie da się już oka uratować. Trzeba je było usunąć. Na szczęście lewe oko nie ucierpiało i pies nie stracił zupełnie możliwości widzenia. Ale to był tylko jeden ze zdrowotnych problemów zwierzaka.

Miał mnóstwo pcheł i kleszczy i był strasznie wychudzony. Nie byliśmy pewni, czy przeżyje – mówi Klaudija.

Pchły i kleszcze wywołały poważną infekcję skóry, a to spowodowało, że pies nie miał prawie sierści, a te jej resztki, które pozostały, były skołtunione. Wyglądał strasznie. Pewnie dlatego otrzymał imię Frodo, bo jego fryzura przypominała włosy Frodo Bagginsa, jednego z bohaterów „Władcy pierścieni”. Leczenie skóry musiało potrwać, by mogła nastąpić niesamowita metamorfoza.

Niesamowita metamorfoza

I tak się w końcu stało, skóra zaczęła się goić, sierść zaczęła odrastać i Frodo z diabełka przemienił się w ślicznego psiaka. A opieka i miłość, którą został obdarzony, sprawiły, że stał się w słodkim, sympatycznym czworonogiem.

Niesamowita metamorfoza, prawda? W najśmielszych snach nie przypuszczaliśmy, że będzie taki piękny – mówi Klaudija.

To jednak nie jest ostateczny happy end. Bo zdarzyło się coś jeszcze. Frodo znalazł dom. Adoptowali go Marko Duspara i jego żona. Frodo to teraz najszczęśliwszy pies na świecie.

Frodo - niesamowita metamorfoza"
fot. Faceoobk/Klaudija Sigurnjak
Frodo - niesamowita metamorfoza"
fot. Faceoobk/Klaudija Sigurnjak
Frodo - niesamowita metamorfoza"
fot. Faceoobk/Klaudija Sigurnjak
Frodo - niesamowita metamorfoza"
fot. Faceoobk/Klaudija Sigurnjak
Frodo - niesamowita metamorfoza"
fot. Faceoobk/Klaudija Sigurnjak
Frodo - niesamowita metamorfoza"
fot. Faceoobk/Klaudija Sigurnjak
Pierwsza publikacja: 26.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
Magdalena Ciszewska

Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2005 roku sekretarz redakcji miesięcznika „Mój Pies”, a później także autorka tekstów na portalu PSY.PL. W dzieciństwie wychowywała się z suczką owczarka niemieckiego o imieniu Diana.

Zobacz powiązane artykuły

16.05.2024

Zwierzaki w centrum uwagi! Już w niedzielę Targi Pupila w Warszawie

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

W nadchodzącą niedzielę, 19 maja, miłośnicy czworonożnych przyjaciół będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - Targach Pupila. Centrum handlowe Galeria Młociny otwiera swoje podwoje dla opiekunów psów, kotów, królików oraz innych pupili.

null

undefined

25.04.2024

Zawiesił, zasztyletował i pozbył się psa! Tofik konał w męczarniach

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Brakuje słów, aby opisać to, co wydarzyło się we wsi Granowo w woj. zachodniopomorskim. Bestia - inaczej nie można nazwać człowieka, który brutalnie zamordował małego pieska, gdy ten przez przypadek znalazł się na obcej posesji. 

Tofik - pies okrutnie zamordowany

undefined

15.04.2024

Z pseudohodowli odebrano ponad 60 zaniedbanych psów! Schronisko prosi o pomoc

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Zaniedbane psy, brodzące we własnych odchodach – to krótki opis dramatu, jaki rozegrał się w Gdańsku. Nielegalnie prowadzona hodowla została zlikwidowana. Teraz pracownicy schroniska apelują o pomoc. 

Psy z pseudohodowli z Gdańska

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata psów!

Zapisz się