15.11.2019

Wydał pieniądze przeznaczone na ślub, by ratować psa. Teraz narzeczona się do niego nie odzywa

author-avatar.svg

Magdalena Olesińska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Ten mężczyzna dla ukochanego pupila jest w stanie zrobić wszystko. Wydał pieniądze przeznaczone na ślub i wesele, by ratować psa. Nie spodobało się to jednak jego narzeczonej.

wydał pieniądze z wesela, by ratować psa

fot. Shutterstock

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez psa, ponieważ czworonogi są częścią naszych rodzin. Niewątpliwie dla każdego psiarza zrobienie wszystkiego dla swojego pupila jest rzeczą całkowicie normalną i naturalną. Tak samo było w przypadku tego mężczyzny. Zdrowie i życie ukochanego czworonoga było najważniejsze, dlatego gdyby mógł, to wydałby na niego całe swoje oszczędności. Tego dnia wydał pieniądze uzbierane na własny ślub, by ratować psa. Teraz jego narzeczona z nim nie rozmawia.

Wydał pieniądze przeznaczone na ślub i wesele, by ratować psa

Mężczyzna jest opiekunem 10-letniego psa rasy owczarek niemiecki. Lekarz weterynarii wykrył u zwierzęcia guz nowotworowy. Aby uratować owczarka, potrzebna była operacja. Jej koszt wynosił 5000 dolarów (około 19 500 zł). Mężczyzna nie wahał się ani chwili, by zapłacić za leczenie ze swoich oszczędności. To jednak nie spodobało się jego narzeczonej. Chociaż para mieszka razem, to mają osobne konta oszczędnościowe.

Zapłaciłem za operację z własnych oszczędności. Kiedy narzeczona dowiedziała się, ile kosztuje zabieg, zdenerwowała się, mówiąc, jak mogłem, nie pytając jej wcześniej o zgodę, wydać tyle pieniędzy na operację psa, kiedy przecież planujemy ślub – napisał na Reddit użytkownik Unsurebigbig.

Po tym zdarzeniu narzeczona mężczyzny przestała z nim rozmawiać.

Od tego czasu ze mną nie rozmawia. No może poza sytuacjami, kiedy każe mi wynieść śmieci, umyć naczynia itp. Nie pogodzi się ze mną. Chyba że padnę na kolana i będę przepraszać. Nie mogę się jednak do tego zmusić, ponieważ będzie to jednoznaczne z tym, że nie mam do siebie szacunku.

Mężczyzna ma również żal do swojej narzeczonej o to, że przedkłada ich ślub nad zdrowie i życie jego ukochanego pupila.

Powiedziała, że teraz będzie musiała zaoszczędzić na ślubie, a mój pies jest tak stary, że wydane pieniądze na niewiele się zdadzą. Nie potrafię nawet zrozumieć, jak mogła mi to powiedzieć.

Nie wiem, dlaczego koszt operacji był taki wysoki, ale nie miało to dla mnie znaczenia. Mój pies należy do rodziny, a moja narzeczona zachowuje się tak, jakbym był samolubny. Jej zdaniem nasz ślub powinienem stawiać na pierwszy miejscu. Nie mam jednak wątpliwości, że postąpiłem słusznie.

Porady internautów

Wpis użytkownika z nickiem Unsurebigbig na portalu internetowym Reddit wywołał spore emocje. Pojawiło się pod nim 2700 komentarzy. Użytkownicy byli wyraźnie podzieleni. Oto część opinii:

Nie powiem, że w ogóle nie bierz z nią ślubu, ale zdecydowanie nie bierz ślubu, dopóki nie rozwiążesz tego. Jeśli po ślubie połączycie swoje finanse, to jak zareaguje, jeśli będziesz musiał wydać więcej pieniędzy na swojego psa? Tego lub przyszłego psa?

Wyraźnie masz inne wartości niż twoja dziewczyna i myślę, że warto o tym pomyśleć, zanim się z nią ożenisz.

Właśnie dostałeś cenny wgląd w to, kim ona jest i jak radzi sobie z konfliktem. Ceni imprezę nad żywą istotę, którą kochasz. Ostrzeżenie, ostrzeżenie, ostrzeżenie. Zastanów się nad tym wszystkim poważnie.

Nie każdy jednak stanął po stronie mężczyzny.

Jej gniew prawdopodobnie wynikał z faktu, że w ogóle nie zawracałeś sobie głowy, aby z nią porozmawiać. To sprawiło, że zwątpiła w swoją rolę w twoim życiu. Owszem, może i nie zareagowała w dojrzały sposób, ale to wszystko rozpoczęło się z twojej winy.

Nie informujesz kogoś o zdrowiu swojego psa, ile pieniędzy będzie potrzebne na leczenie i wszystko robisz za plecami. A potem dziwisz się, że jest zła. Dla mnie to niedorzeczne.

Jest wściekła, ponieważ nic jej nie powiedział ani nawet nie skonsultował się z nią w tej sprawie. Wygląda na to, że nie miałaby nic przeciwko. Ale wydał ciężkie tysiące, nic nie mówiąc osobie, z którą mieszka i ma zamiar wziąć ślub. Co za brak komunikacji.

Jesteśmy ciekawi, co wy myślicie o tej sprawie!

źródło: www.boredpanda.com

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s