18.06.2019

W upalny dzień zamknęli buldoga na tarasie. Zwierzę nie przeżyło

Magdalena Olesińska

Magdalena Olesińska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Na warszawskim Tarchominie pies w upalny dzień został zamknięty na tarasie, a opiekunowie wyszli z domu na cały dzień. Zwierzę nie przeżyło.

zamknięty na tarasie buldog nie żyje

fot. Shutterstock

Zamknięty na tarasie buldog nie żyje. O całej tej sytuacji na swoim facebookowym fanpage’u poinformowała Mopsiarnia. Pani Agata, która była świadkiem całego zdarzenia, relacjonowała, że właściciele psa nie wychodzili z nim na spacery, a jedynie wypuszczali na taras, na którym zwierzę potrafiło przebywać całe dnie. Podczas interwencji policji buldog już nie żył. Co dokładnie się stało?

Zamknięty na tarasie buldog nie żyje

W czwartek – 13 czerwca – policja otrzymała zgłoszenie, że na tarasie jednego z mieszkań znajduje się pies. Według relacji pani Agaty buldog się nie ruszał, a nad zwierzęciem latały muchy. Co więcej, pies nie był widywany na spacerach. Za to często był zamykany na wiele godzin na tarasie. W dniu znalezienia martwego buldoga na balkonie znajdowały się jego odchody i wymioty, co mogło świadczyć o tym, że zwierzę prawdopodobnie doznało udaru cieplnego.

Chciałam przeprowadzić resuscytację, ale na sztywnym i zimnym psie już nie miałam jak – czytamy na Facebooku Mopsiarni wypowiedź kobiety.

„Pies miał dostęp do wody i zacienionego miejsca”

Jak podaje portal metrowarszawa.gazeta.pl, policja prowadzi czynności z art. 308 (dochodzenie w niezbędnym zakresie). W trakcie interwencji ustalono, że pies miał dostęp zarówno do wody, jak i zacienionego miejsca. Według informacji komendy rejonowej policji w tym przypadku nie wszczęto postępowania w sprawie znęcania się nad zwierzęciem, a o przeprowadzeniu ewentualnej sekcji zwłok ma zadecydować prokurator. Właściciele zmarłego buldoga udostępnili funkcjonariuszom policji dokumentację medyczną psa, z której wynika, że był on poważnie chory.

Policjanci po wejściu na taras ustalili, że pies miał dostęp do wody i zacienionego miejsca, które przy takim upale były niezbędne. Właściciele zwierzęcia udostępnili również dokumentację medyczną psa, który od dłuższego czasu chorował – czytamy na portalu metrowarszawa.gazeta.pl.

Bezlitośni internauci

Sytuacja została opisana na Facebooku Mopsiarni – to osoby z tego fanpage’a opisały tę tragedię jako pierwsze. Pod postem znajduje się wiele negatywnych komentarzy internautów, którzy są wzburzeni całym zajściem:

Ku.wa ! Jak można tak wykończyć stworzenie ?! Być właścicielem psa o takich cechach i fizjonomii i nie mieć pojęcia jakie ma mieć spełnione warunki ! Serce się kraje. Ale tak to jest jak się kupuje pieska, bo ma fajny płaski pyszczek, jest modny etc, a nie myśli się o tym jak Mu zapewnić odp. opiekę. Co za bezmózgowie ! Mam nadzieję, że bekną za to.

 

Właściciele… śmiecie a nie właściciele. Dobrze, że przynajmniej w taki sposób mogą o sobie samych poczytać w sieci. Ja bym dał dożywotni zakaz posiadania zwierząt i jakąś grubą karę finansową na rzecz jakiegoś schroniska czy coś… a może nawet jakieś więzienie? Kto wie. Ludzie bez wyobraźni muszą się nauczyć na własnej skórze co się może stać „jeśli…”

 

Chore ciekawe czy o dziecku też tak zapominają ludzie otwórzcie oczy to jest też członek rodziny. Halooo budzimy się

Pamiętaj, że upał doskwiera nie tylko nam, ale również zwierzętom – zwłaszcza rasom brachycefalicznym. Dlatego koniecznie chroń przed wysokimi temperaturami nie tylko siebie, ale też i swojego pupila. Sprawdź, jak to zrobić – KLIK!

Nigdy nie zostawiaj psa samego w samochodzie lub na balkonie, a jeśli widzisz takie sytuacje, jak ta, w której zamknięty na tarasie buldog nie żyje, nie bój się reagować.

Źródło: www.facebook.com/mopsiarnia, metrowarszawa.gazeta.pl

Pierwsza publikacja: 26.04.2022

Podziel się tym artykułem:

Magdalena Olesińska

Zobacz powiązane artykuły

23.02.2024

„Pies fortuny”. Golden wbiegł do kiosku i ukradł szczęśliwą zdrapkę

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

W Chinach doszło do niecodziennej sytuacji. Golden retriever zerwał się ze smyczy, pobiegł do pobliskiego kiosku i ukradł zwycięską zdrapkę. 

golden ukradł zwycięską zdrapkę

undefined

21.02.2024

Pies na forsę. Pierwszy nos w Europie do wykrywania walut

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Czworonożna funkcjonariuszka Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego specjalizuje się w lokalizowaniu ukrytych walut oraz tytoniu. Przed jej czułym nosem nic się nie ukryje!

Poli - suczka, która wykrywa waluty.

undefined

20.02.2024

Nagrał filmik, jak psy zagryzają kota. Teraz ruszył jego proces

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Ruszył proces byłego myśliwego, który w 2022 roku udokumentował drastyczne wydarzenie. Nie tylko nagrał, jak jego dwa psy zagryzają kota, ale też chwalił się zarejestrowanym incydentem swoim kolegom. Sprawa znalazła swój finał w sądzie.

nagrał filmik, jak psy zagryzają kota

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata psów!

Zapisz się