08.09.2017

Pies boi się burzy. Co robić?

author-avatar.svg

Redakcja Portalu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Burza i pies

fot. Shutterstock

Jak przetrwać z psem burze ?

mój pies strasznie się boi, panikuje.
co zrobić ?

Wiele psów obawia się burzy. Jest sporo sposobów, ale nie każdy działa na każdego psa, więc trzeba poszukać, co sprawdzi się w przypadku naszego. Podstawowa zasada, którą zawsze w przypadku burzy polecają szkoleniowcy, brzmi – „nie pocieszać”. Chodzi o to, by nie głaskać psa, bo może to odebrać jako nagrodę – pochwałę za to, że się boi.

Dlatego wskazane jest normalne zachowywanie się przy psie podczas burzy. Weźmy do ręki książkę, zacznijmy gotować lub sprzątać – wykonujmy zwykłe, codzienne czynności, by pokazać psu, że nic się nie dzieje. Oczywiście nie wolno na psa krzyczeć ani w żaden sposób go karać za okazywanie lęku.

Dobrym pomysłem jest danie psu gryzaka, którym się zajmie podczas burzy – jeśli pies nie boi się aż tak bardzo, że nie może jeść. Gdy weźmie od nas przysmak i pójdzie się nim zająć, oznacza to, że nie odebrał gryzaka jako nagrody za lęk, a jedynie jako coś, na czym może się skupić. Jeśli gryzak będzie odpowiednio duży, pies będzie go gryzł, aż skończy się burza, i być może wcale nie zwróci na nią uwagi. Jest szansa, że przy kolejnych grzmotach przyleci po gryzak, bo burza zacznie mu się kojarzyć z miłym spędzaniem czasu.

Więcej o burzy w tym tekście – KLIK!

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s