18.11.2017
Pseudohodowla w Radomiu zlikwidowana. Budami dla psów były stare lodówki
Magdalena Ciszewska
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Inspektorzy stowarzyszenia Straż dla Zwierząt w Polsce w nocy ze środy na czwartek zakończyli prace związane z odebraniem psów od pseudohodowcy. Pseudohodowla znajdowała się w Radomiu. Psy żyły tam w tragicznych warunkach.
fot. Facebook / SDZ.ORG
Do stowarzyszenia Straż dla Zwierząt w Polsce dotarła przekazana anonimowo informacja o tym, że w Radomiu prowadzona jest pseudohodowla, w której psy trzymane są w skandalicznych warunkach.
Dziś, tj. 16.11.2017 r. o godzinie 00:25 nasi inspektorzy zakończyli czynności związane z odbiorem 32 psów należących do pseudohodowcy, który prowadził swoją nielegalną i nigdzie niezrzeszoną „hodowlę” różnych „ras” – napisali na swoim profilu facebookowym wolontariusze stowarzyszenia Straż dla Zwierząt.
Inspektorzy SdZ pojechali we wskazane anonimowo miejsce wraz z policją. To, co tam zobaczyli, urągało wszelkim zasadom: brud, walające się wszędzie plastikowe skrzynki porośnięte pleśnią, zanieczyszczone miski z wodą. Tak wyglądała prowadzona w Radomiu pseudohodowla.
Pseudohodowla ze spróchniałymi budami
Psy były przetrzymywane w prowizorycznych „boksach” wykonanych ze spróchniałych desek i eternitu, a stare lodówki służyły im za budy. Psy brudne i śmierdzące przebywały w swoich odchodach – tak napisali inspektorzy.
Pod ich postem można znaleźć m.in. taki komentarz: „Nie wierzę, znowu. Ludzie zwariowali. Jak można tak znęcać się nad zwierzętami”.
Na szczęście tamtej listopadowej nocy pseudohodowla przestała istnieć. Wszystkie 32 psy zostały zabezpieczone i przewiezione do siedziby Straży dla Zwierząt w Polsce. Tam zostaną zbadane przez lekarza weterynarii, a także przejdą zabiegi pielęgnacyjne. Już wiadomo, że część zwierząt wymaga specjalistycznego leczenia.
Jak pomóc psom z pseudohodowli?
W związku ze złożeniem zawiadomienia na policji wkrótce powinno się rozpocząć postępowanie karno-administracyjne.
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć zwierzęta znajdujące się pod opieką SdZ, poniżej podajemy dane kontaktowe.
Karmę oraz wszelkiego rodzaju rzeczy jak koce, kołdry, żwir itp. można przywozić lub wysyłać na adres:
Straż dla Zwierząt w Polsce
ul. Wolska 60
01–134 Warszawa
Dane potrzebne do przelewu:
Straż dla Zwierząt w Polsce
Bank Zachodni WBK SA 17 o/Warszawa
16 1090 1753 0000 0001 0481 7326
Dla wpłat z zagranicy:
PL16 1090 1753 0000 0001 0481 7326 – kod SWIFT: WBKPPLPP
Tytułem: „NAKARM STRAŻOWEGO ZWIERZAKA”
Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2005 roku sekretarz redakcji miesięcznika „Mój Pies”, a później także autorka tekstów na portalu PSY.PL. W dzieciństwie wychowywała się z suczką owczarka niemieckiego o imieniu Diana.
Zobacz powiązane artykuły
26.11.2024
Czy agresywny pies już nigdy się nie zmieni? To zależy od ciebie!
Ten tekst przeczytasz w 7 minut
Ugryzł, więc jest niebezpieczny? Czy agresywny pies już zawsze powinien być traktowany jak groźne, nieobliczalne zwierzę? Oto prawdziwe historie, które pokazują, że nawet gryzący pies może stać się miłym czworonogiem!
undefined
14.10.2024
Pimpek – historia psa z padaczką, który wciąż czeka na dom
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
W 2023 roku do Fundacji dla Szczeniąt Judyta zgłosiła się Magda, wolontariuszka Szlachetnej Paczki, pomagająca starszej pani i jej niepełnosprawnemu synowi, poruszającemu się na wózku inwalidzkim. Od dłuższego czasu bezskutecznie szukała nowego domu dla Pimpka: „Szukamy osoby lub rodziny, która jest gotowa dać mu miłość i dbałość, jakiej potrzebuje”.
undefined
10.10.2024
Gdzie zgłaszać bezdomne lub znalezione na ulicy psy?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Porzucenia zwierząt nadal zdarzają się bardzo często. Dowiedz się, gdzie zgłaszać bezdomne psy lub takie zwierzęta, które wyraźnie nie mają opiekuna i wymagają pomocy. Zadbaj o nie, aby nie stała się im krzywda!
undefined