Właściciele zabrali w góry mastifa. Blisko 90-kilogramowego psa znieśli ratownicy


13 października o 18.30 ekipa ratunkowa otrzymała wezwanie. Okazało się, że w górach utknął mastif, który nie miał siły, by zejść z górskiego szlaku o własnych siłach.

Górskie wędrówki to wspaniała rozrywka i sposób na aktywne spędzanie czasu, ale niekiedy mogą być ponad nasze siły. Zwłaszcza kiedy nie jesteśmy do nich dobrze przygotowani, a naszym towarzyszem jest czworonożny pupil, którego kondycja pozwala jedynie na zdobywanie szczytów… osiedlowych pagórków. Przekonał się o tym opiekun trzyletniego Floyda, potężnego psa rasy mastif angielski, który utknął w górach. Zejście w dół górskiego szlaku okazało się bowiem dla zwierzęcia nie lada wyzwaniem.

Publiée par Salt Lake County Sheriff's Search and Rescue sur Mardi 15 octobre 2019

Mastif w górach

Mężczyzna wraz ze swoim psem Floydem udał się na szlak, który miał ich zaprowadzić wprost na szczyt Grandeur Peak. Wędrówka dała się jednak we znaki 86-kilogramowemu zwierzęciu. Pies był tak wyczerpany, że nie miał siły iść dalej, a o zejściu na dół nie było mowy.

Z racji tego, że robiło się coraz ciemniej i zimniej, trzeba było wezwać pomoc. Na miejsce przybył zespół poszukiwawczo-ratowniczy składający się z 10 wolontariuszy. Nie zawahali się przyjąć wezwania, nawet kiedy usłyszeli, że spieszą, by uratować wyczerpane zwierzę rasy mastif.

Czterogodzinna akcja ratunkowa

Rescue #45 Grandeur Peak/ Millcreek CanyonCall-out time: 6:30pm Sunday 10/13/2019SLCOSAR got a call for a 190-pound,…

Publiée par Salt Lake County Sheriff's Search and Rescue sur Dimanche 13 octobre 2019

Ekipa ratunkowa umieściła Floyda na noszach, dzięki czemu pies został bezpiecznie przetransportowany w dół górskiego szlaku. Powiedzmy sobie szczerze – biorąc pod uwagę masę ciała zwierzęcia, nie było to łatwe zadanie. Floyd chyba rozumiał powagę sytuacji, bo swoim spokojnym zachowaniem nie utrudniał pracy ratownikom. Cała akcja ratownicza trwała cztery godziny i zakończyła się sukcesem.

Chociaż ta historia ma swoje szczęśliwe zakończenie, należy pamiętać, że nie zawsze tak jest. Pamiętaj, aby przed górską wyprawą – zwłaszcza z psem – dobrze się do niej przygotować.

źródła: www.boredpanda.com, tvnmeteo.tvn24.pl, zdjęcie główne: www.facebook.com/slcosar

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments