Psie rekordy Guinnessa. Poznaj 7 niesamowitych psich rekordów!

fot. Shutterstock

Psy potrafią naprawdę zadziwiać nas swoimi zdolnościami. Oto najdziwniejsze psie rekordy Guinnessa, o których z pewnością nie słyszałeś!

Psiaki to niesamowite zwierzęta. Niektóre z nich mają jednak naprawdę ogromny talent – chodzenie po linie, jeżdżenie na skuterze, łapanie piłek na czas… Poznajcie psie rekordy Guinnessa, które zadziwią każdego!

Najdziwniejsze psie rekordy Guinnessa

Wiele domowych czworonogów uwielbia współpracować ze swoimi opiekunami i z wielką chęcią wykonują one nawet najdziwniejsze polecenia. Pobicie rekordu Guinnessa nie jest jednak łatwą sprawą i wymaga ogromnego zaangażowania. Prezentujemy 7 najdziwniejszych rekordów Guinnessa zdobytych przez psy – choć oczywiście jest ich o wiele więcej!

1. Najszybsze przebicie 100 balonów

Toby, whippet z Alberty w Kanadzie przebił sto balonów w zaledwie 28,22 sekundy! Pobił tym samym własny poprzedni rekord wynoszący 36,53 sekundy. Utalentowany psiak znany jest w całej swojej okolicy – wraz z opiekunem występowali często na pokazach, podczas których Toby przebijał umieszczone w basenie balony.

Poprzednim rekordzistą w tej kategorii był jack russell terier Twinkie, który w 2016 roku przebił 100 balonów w 39,08 sekund.

2. Najwięcej piłek złapanych przednimi łapami w ciągu minuty

Purin to 12-letnia suczka rasy beagle, która doskonale sprawdza się w roli bramkarza. Nie tylko broni bramki, ale także łapie rzucone piłki przednimi łapami. Urocza sunia pobiła rekord Guinnessa w tej kategorii, łapiąc w ciągu minuty aż 14 piłek!

Purin mieszka w Japonii, gdzie wraz ze swoją opiekunką trenuje łapanie piłek codziennie przez 15 minut. Umie także skakać przez skakankę – jej rekord to 58 przeskoków w ciągu minuty. Do niej należy także inny rekord Guinnessa – najszybsze przebycie 10 metrów na piłce. Sunia zrobiła to w niecałe 10 sekund!

3. Największa liczba zdjęć ze sławnymi ludźmi

Lucky Diamond to uratowana w 1999 roku suczka rasy maltańczyk. Szybko podbiła serca aktorów i celebrytów z całego świata. Zdjęcia z tym psiakiem zrobiły sobie aż 363 sławne osoby! Między nimi znalazły się takie gwiazdy, jak Hugh Grant, Bill Clinton, Kim Kardashian, Kanye West, Jessica Biel i Kristen Stewart.

Uwielbiana przez celebrytów maltanka odeszła w wieku 15 lat – chorowała na nowotwór. Jednak do dziś pozostaje najczęściej fotografowanym przez sławnych ludzi psem!

5. Najdłuższy tunel z ludzi pokonany przez psa na deskorolce

Pięcioletni buldog z Japonii, Dai-chan, ma na swoim koncie jeden z najdziwniejszych rekordów Guinnessa. Przejechał on na deskorolce przez tunel utworzony z 33 osób! Poprzednim rekordzistą był Otto – również psiak rasy buldog – który pokonał tunel z 30 osób.

6. Najszybsze przejście po linie

Tę sztuczkę wraz ze swoim opiekunem trenował Ozzy – mieszaniec border collie i kelpie. Psiak mający w genach ogromny zapał do pracy uwielbia towarzyszyć swojemu człowiekowi podczas przeróżnych zadań. Sztuczkę z chodzeniem po linie opiekun Ozzy’ego podpatrzył w internecie. Szybko okazało się, że zwierzak ma prawdziwy talent!

Ozzy przeszedł po linie w zaledwie 18,22 sekundy! Wielu ludzi nie byłoby w stanie opanować takiej sztuczki – nic dziwnego, że opiekun psiaka jest z niego taki dumny.

7. Najszybsze przejechanie 30 metrów na skuterze

Pies na skuterze? Dla owczarka nie ma rzeczy niemożliwych! Owczarek Norman z USA przejechał na tym sprzęcie 30 metrów w zaledwie 20,77 sekundy, pokonując swojego poprzednika o całe 9 sekund!

Norman już od szczeniaka trenował jazdę na skuterze. Doskonale radzi sobie także z jazdą na rowerze.

Psie rekordy Guinnessa

To oczywiście nie wszystkie psie rekordy Guinnessa. Wśród osiągnięć czworonogów można znaleźć mnóstwo innych ciekawych i dziwnych sztuczek, takich jak noszenie puszki na głowie, balansowanie na piłce, chodzenie po schodach na tylnych nogach, nurkowanie na dużych głębokościach czy skoki wzwyż. Może i wasz psiak ma jakiś ukryty talent? Czas to sprawdzić!

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments