Test: Czy znasz wszystkie najsłynniejsze psy?


Najsłynniejsze psy w ludzkiej historii... Kto ich nie zna! Historyczne czworonogi skrywają jednak wiele tajemnic. Sprawdź, czy je znasz!

Czy znasz wszystkie najsłynniejsze psy?  Sprawdź swój wynik!

W każdym pytaniu dobra odpowiedź była oznaczona literą D. Jeśli udało ci się za każdym razem udzielić poprawnej odpowiedzi – gratulujemy!

Jeśli jednak zrobiłeś w teście kilka błędów, nie przejmuj się! W historii świata zasłynęło naprawdę wiele psów i nie wszyscy o nich czytali. Potraktuj ten test jako okazję, by dowiedzieć się więcej o najsłynniejszych czworonogach.

Poprawne odpowiedzi

1. Lassie to suczka, której historia bez wątpienia jest znana wszystkim psiarzom. O jej niezwykłej podróży powstało wiele filmów.

2. Dwie malutkie suczki wystrzelone na orbitę okołoziemską 19 sierpnia 1960 roku w radzieckim satelicie Sputnik 5 nazywały się Biełka i Striełka. Przeszły do historii astronautyki jako pierwsze zwierzęta, które odbyły lot orbitalny i wróciły na Ziemię żywe.

3. Pomnik Dżoka stojący na Bulwarach Wiślanych w Krakowie upamiętnia czworonoga, który z utęsknieniem wyczekiwał na powrót swojego opiekuna, który zmarł na zawał serca podczas jednego ze spacerów.

4. Rin Tin Tin był jedną z pierwszych psich gwiazd filmowych. Ten doskonale wyszkolony owczarek niemiecki zagrał w aż 27 hollywoodzkich filmach!

5. Japońska akita o imieniu Hachiko zasłynęła ze swej wyjątkowej wierności. Na powrót swego zmarłego opiekuna psiak ten czekał aż 9 lat! W końcu sam zmarł w wieku 11 lat.

6. Chaser była suczką rasy border collie, która znała ponad tysiąc słów będących nazwami jej zabawek. Jej opiekunem był emerytowany profesor psychiatrii, John Pilley.

7. Tytuł najstarszego psa należy do pochodzącego z Australii Blueya – psa rasy australian cattle dog. Zwierzak ten żył prawie 30 lat!

8. Po sklonowaniu owcy przyszedł czas na psa. Pierwszym sklonowanym czworonogiem był Snuppy, chart afgański. Jego imię wzięło się od słowa „puppy” (szczeniak) oraz Seoul National University, gdzie doszło do eksperymentu.

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments