Test: Czy jesteś odpowiedzialnym psiarzem?


Bycie odpowiedzialnym psiarzem to nie lada wyzwanie! Czy swoim zachowaniem pokazujesz, że opiekun psa potrafi dobrze się zachować w przestrzeni publicznej?

Czy jesteś odpowiedzialnym psiarzem?  Sprawdź swój wynik!

W każdym pytaniu dobra odpowiedź była oznaczona literą D. Jeśli udało ci się za każdym razem udzielić poprawnej odpowiedzi – gratulujemy!

Jeśli jednak zrobiłeś w teście kilka błędów, nie przejmuj się! Wciąż masz szansę stać się odpowiedzialnym psiarzem, którego inni opiekunowie czworonogów nie będą wytykać palcami na spacerach. Wystarczy, że bliżej przyjrzysz się zwyczajom promowanym na naszym portalu!

Poprawne odpowiedzi

1. Kastracja lub sterylizacja pupila to obowiązek każdego opiekuna psa, który nie jest przeznaczony do hodowli. Niekontrolowane lub lekkomyślne rozmnażanie czworonogów jest przyczyną psiej bezdomności i ogromnego cierpienia tych zwierząt!

2.  Każdy odpowiedzialny psiarz planujący przejażdżkę z pupilem środkami komunikacji zbiorowej musi pamiętać o kagańcu. Przewożonego psiaka trzeba też koniecznie trzymać na smyczy w sposób, który nie będzie przeszkadzał innym pasażerom. W niektórych miastach i pociągach wymagane jest także kupienie psu biletu.

3. Sprzątanie psich kup przy pomocy plastikowych torebek ogromnie zanieczyszcza naszą planetę. Dlatego z uwagi na środowisko, powinniśmy używać do tego woreczków zrobionych z biodegradowalnych materiałów.

4. Spacerowi podbiegacze to prawdziwa zmora psiarzy! Pies prowadzony na smyczy może być wyprowadzany w ten sposób, bo jest chory, lękliwy lub nie przepada za innymi psami. Dlatego jeśli widzisz z daleka takiego czworonoga, postaraj się zapobiec niekontrolowanemu spotkaniu, łapiąc swojego pupila na smycz!

5. Żółta wstążka to jasny i czytelny znak, że ten pies potrzebuje nieco większej przestrzeni niż inne. Pamiętaj, że nie wolno do takiego psa podchodzić, wyciągać ręki ani pozwalać swojemu psu do niego podchodzić! Właściciel oznacza swojego psa żółtym elementem, chcąc zapewnić jemu i sobie komfort na spacerze.

6. Odpowiedzialny opiekun psa spuści swojego czworonoga ze smyczy tylko wtedy, gdy nauczy psa wracać na zawołanie. Nie ma znaczenia, czy idziesz w dużej grupie psów, jesteś na przydomowym trawniku czy z reguły twój psiak „sam się pilnuje”. Pamiętaj też, że puszczanie wolno psów w lesie jest surowo zabronione!

7. Po domowych czworonogach należy sprzątać wszędzie – także w lesie i na polach. Psie odchody to nie tylko nieestetyczny widok. To także potencjalne źródło przeróżnych pasożytów!

8. Przeterminowana psia karma nie nadaje się dla żadnego zwierzęcia, bez względu na to, czy to bezdomny kot, pies w schronisku, czy nasz własny domowy czworonóg. Zepsute jedzenie powinniśmy bezwzględnie wyrzucać do kosza na śmieci. Jeśli często zdarza ci się, że karma twojego psa się przeterminowała, pomyśl o kupowaniu mniejszych worków, które pupil zdąży zjeść przed końcem daty przydatności.

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments