Tandem na medal – wywiad z Honoratą Skarbek

fot. Celestyna Król

O psie, który wykonuje wyborowe piruety i uśmiecha się na przywitanie – opowiada Honorata Skarbek.

Fragment wywiadu z magazynu „Mój Pies i Kot” nr 9(66)/2021. Z Honoratą Skarbek rozmawia Paulina Król.

Od dziecka Honorata była otoczona zwierzętami, a już jako 12-letnia dziewczynka zbierała podpisy pod petycją przeciwko wywożeniu koni na rzeź. Obok domu jej dziadka była stadnina i tam dziadek rozbudził w niej miłość do tych pięknych zwierząt, które kojarzą się jej z wolnością, siłą i wytrzymałością, a jednocześnie są kruche, płochliwe i nieufne. Podobnie jak ona. W wieku zaledwie 15 lat dzięki aktywności w internecie stała się popularną nastolatką, wkrótce jako piosenkarka weszła w świat wielkiego show-biznesu, co wymusiło na niej zbudowanie sobie zewnętrznej zbroi, pod którą nadal pozostała swojską dziewczyną ze Zgorzelca. Nie zmieniło jej ani to, co osiągnęła w życiu, ani to, ile nagród muzycznych czy wyświetleń w sieci zdobyła. – Trzeba mieć twardy tyłek do kopania, kiedy ma się miękkie serce – mówi – i ja taka właśnie jestem.

Kochasz nie tylko konie, ale i psy. To również zasługa dziadka?

Nature and dogs never let you down – natura i psy nigdy cię nie zawiodą, to jest klucz do mojej miłości. Ujmuje mnie szczerość psich emocji, niczym nieskażone naturalne instynkty. W domu rodzinnym zawsze były zwierzęta i rodzice wpoili mi nie tylko, jak ważne w życiu są lojalność, szczerość i przywiązanie do rodziny, ale też nauczyli szacunku i empatii do zwierząt. Nigdy nie zrobiłabym nikomu krzywdy, nie jestem zawistna ani obłudna, a tych cech nie lubię u innych. Ludzie kochający zwierzęta muszą mieć w sobie wrodzone dobro. Od razu łapię dystans, gdy spotykam osobę, która nie ma w sobie empatii wobec zwierząt, a z kimś nastawionym do nich przyjaźnie naturalnie tworzy się serdeczna więź. Nie wyobrażam sobie związku z kimś, kto nie tolerowałby mojego psa. Ze swoim obecnym chłopakiem zaczęłam się spotykać, kiedy Osjana była już ze mną, więc się śmiałam, że musi zaakceptować nas w pakiecie. Osjana jest częścią mojego życia, to moja miłość, ale też odpowiedzialność. Jest moim oczkiem w głowie. Gdy wstaję, najpierw robię jej śniadanie i wychodzę z nią na spacer, a dopiero potem myślę o sobie. I to płynie prosto z serca.

Twoja czworonożna przyjaciółka to wyżeł weimarski. Dlaczego zdecydowałaś się na tę rasę?

Zawsze brakowało mi zwierzaka, a gdy moje życie zawodowe się ustabilizowało, uznałam, że to jest ten moment, kiedy mogę zaoferować psu dużo czasu. Chciałam mieć psa aktywnego, który będzie moim kompanem, bo sama kocham aktywność fizyczną. Wyżeł weimarski jest pełen energii, ale oczarował mnie też wyglądem: piękna sylwetka, niebieskie oczy, które z czasem stają się bursztynowe, i rzadko spotykany w świecie psów szary kolor sierści. A że jestem osobą zadaniową i jeśli się do czegoś biorę, to chcę to robić dobrze od początku do końca, jako przyszła opiekunka wyżła weimarskiego odbyłam konsultację z behawiorystką mającą dwa wyżły i prowadzącą na YouTube kanał Piesologia. Dowiedziałam się, że weimar wymaga od opiekuna ciągłego umysłowego i fizycznego treningu. A w książce „Szczenię doskonałe” wyczytałam mnóstwo rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Przygotowałam się…

Ciąg dalszy wywiadu przeczytasz w magazynie „Mój Pies i Kot” – szukaj w sieci sklepów Biedronka!

Honorata Skarbek (@honkabiedronka) – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, od lat prowadzi aktywnie media społecznościowe, gdzie śledzą ją setki tysięcy osób, z czym łączy promocję swojej muzyki, marketing, branżę e-commerce oraz działalność charytatywną.

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Psy.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „50 ras w sam raz do kochania”

zdjęcie główne: Celestyna Król

Autor: Paulina Król
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments