Psy.pl

reklama

Obaszar logowania się do serwisu
Obaszar wyszukiwania
szukanie zaawansowane
Zapisz się do naszego newslettera

Forum

Kącik adopcyjny

Rasy

Moda na chrapanie, czyli co warto wiedzieć o rasach brachycefalicznych

Buldog angielski, mops, bokser… Co łączy te rasy? Wszystkie mają płaskie pyski, a taki kształt czaszki nazywamy brachycefalicznym. Niestety nie jest to tylko kwestia wyglądu, ale też liczne problemy. O czym powinni wiedzieć właściciele psów tych ras?

Pokochać kieszkonkowca

Jedni uważają je za namiastkę psa, inni twierdzą, że to właśnie maksimum psa w minimum ciała. Wybierając psiaka małej rasy, warto pamiętać, że nie każdy maluch to kanapowiec.

Pitbul też pies

Pitbul - to słowo u wielu z nas przywołuje na myśl psią wersję Hannibala Lectera. Znaleźli się jednak tacy, którzy dostrzegli w tych psach ofiary ludzkiej niefrasobliwości - i postanowili im pomóc.

W grupie raźniej: Pierwotne jak szpice

Nie oczekujmy od szpiców, że będą chodzić jak w zegarku. Każdy pies jest częścią przyrody w naszym domu, ale w wypadku szpica jest to przyroda bardziej dzika.

W grupie raźniej: Pracowite jak owczarki

Stawiane często za wzór przywiązania owczarki od wieków pracowały dla człowieka. Dziś robią to nadal, w coraz to nowych dziedzinach – ratownictwie, wykrywaniu narkotyków, materiałów wybuchowych i wielu innych.

W grupie raźniej: Cięte jak teriery

Uroda niewiniątka, a pasja łowcy – i zaskoczenie świeżo upieczonej właścicielki yorka, która nie doczytała, że nie jest to pies do ozdoby, lecz... do tępienia gryzoni. By uniknąć niespodzianek, w nowym cyklu będziemy pisać o cechach łączących całe grupy ras.

Wybierzemy ci psa: jamnik i boston terrier

Obydwoje pochodzimy z małych miejscowości i tam, u rodziny, mamy małe kundelki. Natomiast w Warszawie, gdzie mieszkamy obecnie, nie ma żadnych zwierząt ani dzieci. Mamy mieszkanie na pierwszym piętrze w bloku, w pobliżu jest park. Pracujemy po osiem godzin dziennie – resztę dnia poświęcimy psu. Obydwoje pracujemy w systemie zmianowym (od 6 do 14 lub od 14 do 22). Zdarza się, że się mijamy, ale bywa, że mamy tę samą zmianę. Wolny czas spędzamy bardzo różnie – czasem w domu, czasem na spacerach i wycieczkach rowerowych. Pieniędzy na psa przeznaczymy tyle, ile będzie trzeba. Podobają nam się czworonogi nieduże i krótkowłose, które mogą być dobrymi towarzyszami.

Wybierzemy ci psa: cavalier king charles spaniel

Od dzieciństwa w moim domu były niewielkie kundelki. Mam dwoje dzieci – jedno ma 11 lat, drugie 2 lata. Mieszkam na wsi – wokół domu rozciągają się łąki, pola i lasy. Przeciętnie mogę poświęcać psu ok. 1,5-2 godz. dziennie. Codziennie staram się wychodzić z dziećmi na spacer, ale wszystko zależy od pogody. Z innych zwierząt w domu mam rocznego yorka. Kwota, jaką muszę miesięcznie przeznaczać na psa, nie ma dla mnie znaczenia. Ze wszystkich ras najbardziej podobają mi się spaniele – a szczególnie springer spaniel angielski. Chcę, by pies był naszym domowym towarzyszem, był łatwy w prowadzeniu i lubił dzieci.

Zuchwałe kradzieże psów rasowych

Wyspecjalizowane szajki brytyjskich złodziei kradną rasowe psy i zarabiają na tym setki tysięcy funtów.