Psy.pl

reklama

Obaszar logowania się do serwisu
Obaszar wyszukiwania
szukanie zaawansowane
Zapisz się do naszego newslettera

Forum

Kącik adopcyjny

Rasy

Pokochać kieszkonkowca

Jedni uważają je za namiastkę psa, inni twierdzą, że to właśnie maksimum psa w minimum ciała. Wybierając psiaka małej rasy, warto pamiętać, że nie każdy maluch to kanapowiec.

Pitbul też pies

Pitbul - to słowo u wielu z nas przywołuje na myśl psią wersję Hannibala Lectera. Znaleźli się jednak tacy, którzy dostrzegli w tych psach ofiary ludzkiej niefrasobliwości - i postanowili im pomóc.

W grupie raźniej: Pierwotne jak szpice

Nie oczekujmy od szpiców, że będą chodzić jak w zegarku. Każdy pies jest częścią przyrody w naszym domu, ale w wypadku szpica jest to przyroda bardziej dzika.

W grupie raźniej: Pracowite jak owczarki

Stawiane często za wzór przywiązania owczarki od wieków pracowały dla człowieka. Dziś robią to nadal, w coraz to nowych dziedzinach – ratownictwie, wykrywaniu narkotyków, materiałów wybuchowych i wielu innych.

W grupie raźniej: Cięte jak teriery

Uroda niewiniątka, a pasja łowcy – i zaskoczenie świeżo upieczonej właścicielki yorka, która nie doczytała, że nie jest to pies do ozdoby, lecz... do tępienia gryzoni. By uniknąć niespodzianek, w nowym cyklu będziemy pisać o cechach łączących całe grupy ras.

Wybierzemy ci psa: jamnik i boston terrier

Obydwoje pochodzimy z małych miejscowości i tam, u rodziny, mamy małe kundelki. Natomiast w Warszawie, gdzie mieszkamy obecnie, nie ma żadnych zwierząt ani dzieci. Mamy mieszkanie na pierwszym piętrze w bloku, w pobliżu jest park. Pracujemy po osiem godzin dziennie – resztę dnia poświęcimy psu. Obydwoje pracujemy w systemie zmianowym (od 6 do 14 lub od 14 do 22). Zdarza się, że się mijamy, ale bywa, że mamy tę samą zmianę. Wolny czas spędzamy bardzo różnie – czasem w domu, czasem na spacerach i wycieczkach rowerowych. Pieniędzy na psa przeznaczymy tyle, ile będzie trzeba. Podobają nam się czworonogi nieduże i krótkowłose, które mogą być dobrymi towarzyszami.

Wybierzemy ci psa: cavalier king charles spaniel

Od dzieciństwa w moim domu były niewielkie kundelki. Mam dwoje dzieci – jedno ma 11 lat, drugie 2 lata. Mieszkam na wsi – wokół domu rozciągają się łąki, pola i lasy. Przeciętnie mogę poświęcać psu ok. 1,5-2 godz. dziennie. Codziennie staram się wychodzić z dziećmi na spacer, ale wszystko zależy od pogody. Z innych zwierząt w domu mam rocznego yorka. Kwota, jaką muszę miesięcznie przeznaczać na psa, nie ma dla mnie znaczenia. Ze wszystkich ras najbardziej podobają mi się spaniele – a szczególnie springer spaniel angielski. Chcę, by pies był naszym domowym towarzyszem, był łatwy w prowadzeniu i lubił dzieci.

Zuchwałe kradzieże psów rasowych

Wyspecjalizowane szajki brytyjskich złodziei kradną rasowe psy i zarabiają na tym setki tysięcy funtów.

Sfotografował śpiewające psy

Pierwsze od 23 lat zdjęcia śpiewających psów z Papui-Nowej Gwinei zrobił Tom Hewitt, dyrektor Adventure Alternative Borneo.