03.06.2013

Lody po 290 km

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Pewien Australijczyk przez dwa miesiące wędrował w poszukiwaniu swego zaginionego szczeniaka. W sumie przeszedł ok. 290 km.

fot. Quest Newspapers

W marcu mieszaniec kelpieborder collie Benji, pies 70-letniego Briana Railtona, przestraszył się burzy i uciekł z domu. Starszy pan, który cierpi na chorobę Parkinsona, postanowił za wszelką cenę go odnaleźć. Rozwiesił plakaty, regularnie przeszukiwał okolicę i codziennie chodził do miejscowego schroniska, by sprawdzić, czy nie trafił tam jego zaginiony szczeniak.

Po dwóch miesiącach poszukiwań Brian Railton i jego rodzina właściwie się już poddali, gdy dostali telefon, że pies podobny do Benjiego kręci się przy pobliskim domu opieki i szuka jedzenia. Szybko się okazało, że to szczeniak Briana Railtona, którego tak wytrwale szukał.

Gdy Brian i Benji spotkali się po długiej rozłące, świętowali to lodami w McDonald’s.

Brian Railton przeszedł wiele kilometrów, by znaleźć pupila – to duży wysiłek szczególnie w jego wieku i przy takiej chorobie, ale okazało się, że dobrze wpłynęło to na kondycję starszego pana. Teraz para codziennie chodzi na dwunastokilometrowe spacery, co zmniejsza objawy choroby Parkinsona u Briana Railtona. AW

Pierwsza publikacja: 26.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

Zobacz powiązane artykuły

21.02.2024

Pies na forsę. Pierwszy nos w Europie do wykrywania walut

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Czworonożna funkcjonariuszka Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego specjalizuje się w lokalizowaniu ukrytych walut oraz tytoniu. Przed jej czułym nosem nic się nie ukryje!

Poli - suczka, która wykrywa waluty.

undefined

20.02.2024

Nagrał filmik, jak psy zagryzają kota. Teraz ruszył jego proces

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Ruszył proces byłego myśliwego, który w 2022 roku udokumentował drastyczne wydarzenie. Nie tylko nagrał, jak jego dwa psy zagryzają kota, ale też chwalił się zarejestrowanym incydentem swoim kolegom. Sprawa znalazła swój finał w sądzie.

nagrał filmik, jak psy zagryzają kota

undefined

19.02.2024

„Ekstremalne cierpienie”. Pies przez 8 miesięcy żył z guzem, który rozsadzał mu czaszkę

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Był ofiarą nie tylko bezlitosnej choroby, ale też i ludzkiej obojętności – zarówno ze strony właściciela, jak i mieszkańców wsi.

pies przez 8 miesięcy żył z gnijącą głową

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata psów!

Zapisz się