REKLAMA
REKLAMA

01.04.2009

Pomóż potrąconym

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Każdy, kto podróżuje samochodem po Polsce wielokrotnie spotkał się z tym problemem – zwierząt potrąconych przez auta i pozostawionych na poboczu. Na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbył się wczoraj happening „Pomóż potrąconym”, zorganizowany przez bielską fundację ekologiczną Arka.

REKLAMA

Celem akcji było zwrócenie uwagi opinii publicznej na potrzebę pomocy potrąconym przez auta zwierzętom. Ekolodzy z Arki apelowali: nie przechodźmy obojętnie obok rannego kota czy psa. Organizatorzy przygotowali plakaty, ulotki i materiały edukacyjne.
Wolontariusze odegrali też scenkę, w której samochód potrąca kota i odjeżdża, pozostawiając cierpiące zwierzeęna środku ulicy. Dopiero któryś z kolei przejeżdżający samochód zatrzymuje się, a kierowca zawozi zwierzę do weterynarza.

Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Arka, sam wielokrotnie spotkał się z taką sytuacją. Ostatnio zabrał do weterynarza potrąconego rudego kota z pobocza ulicy. Jak długo leżał, czekając na pomoc, nie wiadomo. Zwierzęcia nie udało się uratować. (KaP)

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s