REKLAMA
REKLAMA

02.07.2013

Szczeniak wykrył cukrzycę u 7-latka

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Siedmioletni chłopiec z miasta Jasper w Teksasie pomagał jako wolontariusz organizacji zajmującej się socjalizacją szczeniaków, które później pracują jako psy wykrywające podwyższony poziom cukru we krwi chorych. Nikt się nie spodziewał, że jedno ze szczeniąt dokona prawdziwego odkrycia.

fot. dreysalertdogs.com

REKLAMA

Kilka tygodni wcześniej chłopiec, syn Kenyatty Carter, został wolontariuszem w organizacji „Drey’s Alert Dogs” szkolącej labradory do wykrywania podwyższonego poziomu cukru we krwi chorych. Bawił się ze szczeniakami i oswajał je ze światem, podczas gdy profesjonalni trenerzy zajmowali się ich szkoleniem.

Pewnego dnia jeden ze szczeniaków zaalarmował trenerów – dokładnie tak, jak został nauczony – że z chłopcem jest coś nie tak. Siedmiolatek został przebadany i, ku zdziwieniu jego rodziców, którzy nie mieli pojęcia o chorobie, zdiagnozowano u niego cukrzycę.

Jak przyznała mama chłopca, gdyby nie szczeniak, nie przyszłoby jej do głowy, by sprawdzić, czy chłopiec nie jest chory. Dzięki małemu labradorowi od razu można było rozpocząć leczenie siedmiolatka. AW

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s