18.11.2018
Od lat opiekują się niepełnosprawnymi psami. Teraz sami potrzebują pomocy
Magdalena Ciszewska
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Pani Jola uratowała w swoim życiu mnóstwo zwierząt. I nadal je ratuje, mimo że od jakiegoś czasu sama jest ciężko chora. Przytulisko, które prowadzi, ma niestety poważne kłopoty finansowe. Pospieszmy na pomoc Znajdkom!
fot. Facebook / Znajdki
Fundacja Znajdki ma przytulisko w miejscowości Krusze koło Tłuszcza w okolicach Warszawy. Filarem fundacji była i jest pani Jola. Przez wiele lat przywracała nadzieję porzuconym, chorym, skrzywdzonym psom. Opiekowała się nimi, leczyła je i uparcie szukała im nowych, prawdziwych domów. Teraz nadszedł czas, by pospieszyć na pomoc Znajdkom.
Na pomoc Znajdkom
Niestety pani Jola, serce fundacji Znajdki, osoba, dzięki której wiele porzuconych i cierpiących psów znalazło nowe, kochające domy, jakiś czas temu poważnie zachorowała.
Pani Jola zachorowała na nowotwór krtani. Coraz większą trudność sprawia jej mówienie, jedzenie. Jednak wciąż walczy i wszyscy wierzymy, że wszystko skończy się dobrze. Pomimo choroby wciąż opiekuje się zwierzętami (w tym kilkoma niepełnosprawnymi), karmi, sprząta, zawozi je do lekarza, do nowych domów, a w międzyczasie jeździ do szpitala na radioterapię – napisali na facebookowym fanpage’u wolontariusze fundacji Znajdki.
Pomoc bezdomniakom pociąga za sobą koszty. Fundacja Znajdki znalazła się bardzo trudnej sytuacji – wysokość długu w lecznicach weterynaryjnych za leczenie zwierząt wynosi obecnie około 25 tys. zł. Na jego pokrycie udało się dotąd zebrać 1,5 tys. zł, za co przedstawiciele fundacji są bardzo wdzięczni. Trzeba jednak pospieszyć na pomoc Znajdkom.
Nie rezygnują z ratowania bezdomniaków
Pani Jola, mimo ciężkiej choroby, nie potrafi odmówić pomocy potrzebującym zwierzętom. Zajmuje się też kilkoma zwierzętami niepełnosprawnymi, które wymagają całodobowej opieki. Są to między innymi: Sparki, Włodek i Albert – psy, które nie mają czucia w tylnej części ciała. Nie chodzą na czterech łapach, nie kontrolują swoich potrzeb fizjologicznych. Pani Jola dba o nie każdego dnia i dzięki niej mają szansę na normalne życie. Sparki został postrzelony z wiatrówki jako szczeniak. Śrut trafił w kręgosłup i od tamtej pory jego życie zmieniło się nieodwracalnie.
Żeby móc zajmować się tymi zwierzakami i je leczyć, fundacja Znajdki musi spłacić dług. W innym wypadku lecznice weterynaryjne mogą w końcu odmówić pomocy potrzebującym zwierzętom. Dlatego fundacja bardzo prosi, by pospieszyć na pomoc Znajdkom. Jej wolontariusze będą wdzięczni za każde, choćby najmniejsze wsparcie finansowe. Można je kierować na numer konta zamieszczony poniżej lub wesprzeć zbiórkę: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/przytuliskoznajdki
Bardzo przyda się też pomoc w codziennym funkcjonowaniu przytuliska – w sprzątaniu, karmieniu, wyprowadzaniu psów – zwłaszcza w tygodniu, ponieważ wtedy nie odwiedza Znajdek tak wielu wolontariuszy jak w weekendy. Pani Jola robi to praktycznie sama i bardzo, szczególnie teraz, potrzebuje pomocy.
FUNDACJA ZNAJDKI
Krusze 132
05-240 Tłuszcz
tel. 664 821 160
Bank PEKAO S.A.
Konto: 91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
Dla przelewów zagranicznych:
IBAN: PL91 1240 1082 1111 0010 4867 8484
BIC: PKOPPLPW
albo PAYPAL przytulisko.jb@o2.pl
Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2005 roku sekretarz redakcji miesięcznika „Mój Pies”, a później także autorka tekstów na portalu PSY.PL. W dzieciństwie wychowywała się z suczką owczarka niemieckiego o imieniu Diana.
Zobacz powiązane artykuły
26.11.2024
Czy agresywny pies już nigdy się nie zmieni? To zależy od ciebie!
Ten tekst przeczytasz w 7 minut
Ugryzł, więc jest niebezpieczny? Czy agresywny pies już zawsze powinien być traktowany jak groźne, nieobliczalne zwierzę? Oto prawdziwe historie, które pokazują, że nawet gryzący pies może stać się miłym czworonogiem!
undefined
14.10.2024
Pimpek – historia psa z padaczką, który wciąż czeka na dom
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
W 2023 roku do Fundacji dla Szczeniąt Judyta zgłosiła się Magda, wolontariuszka Szlachetnej Paczki, pomagająca starszej pani i jej niepełnosprawnemu synowi, poruszającemu się na wózku inwalidzkim. Od dłuższego czasu bezskutecznie szukała nowego domu dla Pimpka: „Szukamy osoby lub rodziny, która jest gotowa dać mu miłość i dbałość, jakiej potrzebuje”.
undefined
10.10.2024
Gdzie zgłaszać bezdomne lub znalezione na ulicy psy?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Porzucenia zwierząt nadal zdarzają się bardzo często. Dowiedz się, gdzie zgłaszać bezdomne psy lub takie zwierzęta, które wyraźnie nie mają opiekuna i wymagają pomocy. Zadbaj o nie, aby nie stała się im krzywda!
undefined