Załóż psu Inupathy, a poznasz jego prawdziwe emocje


Inupathy to uprząż, która wizualizuje stan emocjonalny psa. Poszczególne kolory nie pełnią funkcji odblaskowych, a zdradzają, co czuje twój pupil!

Odczytywanie i interpretowanie psiej mowy ciała wciąż sprawia ci kłopot? Jeśli tak, to japoński start-up wyszedł naprzeciw twoim oczekiwaniom. Stworzył bowiem inteligentną uprząż dla psa, która nie tylko mierzy tętno zwierzęcia, ale też wychwytuje w nim zmiany. Mówiąc wprost – urządzenie stworzone przez firmę Inupathy pokazuje, co w danej chwili odczuwa pies. Brzmi nieźle, prawda?

inupathy
fot. www.facebook.com/pg/INUPATHY

Inupathy – łączy w sobie dwie idee

Uprząż została stworzona przez japońskiego przedsiębiorcę i inżyniera Jiji Yamaguchi. Mężczyzna przyznał, że pomysł na urządzenie zrodził się po tym, kiedy sam zastanawiał się, co tak naprawdę czuje jego pies rasy corgi.

Chciałem wiedzieć, co go stresuje i jak mogę go bardziej zrelaksować. Dlatego wpadłem na pomysł wizualizacji stanu emocjonalnego psa w czasie rzeczywistym za pomocą analizy zmian tętna – powiedział Jiji Yamaguchi.

Jiji Yamaguchi nazwał firmę Inupathy, ponieważ łączy ona w sobie dwie idee – „wnikliwość” i „empatię„. I to właśnie oddaje nazwa.

Uprząż ma wbudowany wyświetlacz LED, który zmienia kolor wraz z aktualnym stanem emocjonalnym zwierzęcia, a wszystko to poprzez monitorowanie zmiany rytmu serca. Testy zostały przeprowadzone na 40 różnych psach. Każdy rodzaj emocji dostał osobny kolor:

  • rozluźnienie, spokój – kolor niebieski
  • ekscytacja, podniecenie – kolor czerwony
  • zaciekawienie, koncentracja (np. na smakołyku) – kolor biały
  • ogólne szczęście, zadowolenie – wielokolorowe

Nie tylko emocje

Uprząż dla psa nie tylko informuje opiekuna o aktualnym stanie emocjonalnym zwierzęcia, ale też synchronizuje się z aplikacją na smartfony. Dzięki temu właściciel czworonoga może kontrolować emocje pupila na odległość. Ale to nie wszystko! Aplikacja będzie również podpowiadać opiekunowi formę aktywności – frisbee, poszukiwanie skarbów, zabawę w chowanego czy gry zręcznościowe – która pozytywnie wpłynie na poprawę nastroju psiaka.

Jiji Yamaguchi ma nadzieję, że uprząż pomoże psim opiekunom bardziej zrozumieć pupila i jego emocje.

Chcę raz na zawsze zmienić relację pomiędzy psami a ludźmi – podkreśla Jiji Yamaguchi.

Uprząż występuje w kilku rozmiarach i kolorach. Ma kosztować 499 dolarów (ok. 1892 zł). Jesteśmy bardzo ciekawi, co sądzicie o tej uprzęży. Przydatny gadżet czy niepotrzebny wydatek?

źródła: www.dailymail.co.uk, wamiz.pl | zdjęcie główne: screen z filmiku 

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments