Jak karmić małego psa? Oto kilka ważnych wskazówek!


Czy malutkie czworonogi naprawdę potrzebują specjalnej diety? Jak karmić małego psa, by zadbać o wszystkie jego potrzeby?

Dieta domowa dla psiej miniaturki

Pies małej rasy nie musi być jednak karmiony wyłącznie komercyjnym pokarmem. Odpowiednio ułożona dieta gotowana czy nawet BARF są odpowiednie dla każdego psa, niezależnie od jego wielkości! Tak jak w przypadku każdego innego psa, domową dietę trzeba odpowiednio suplementować. Jeśli chcemy karmić psa BARF-em, ale boimy się podawać naszej miniaturce kości, musimy także pamiętać o uzupełnianiu wapnia. Jednak wiele małych psów doskonale radzi sobie z mniejszymi kośćmi, takimi jak kurze szyjki czy skrzydełka.

Jak karmić małego psa?

Mając w domu miniaturowego czworonoga, musimy pamiętać, że wybór odpowiedniej karmy to nie wszystko. Oto kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą zadbać o małego czworonoga!

  • Dokładnie odmierzaj porcje jedzenia – nawet niewielki nadmiar kalorii szybko doprowadzi małego psa do otyłości!
  • Rozdziel dzienną porcję na przynajmniej dwa posiłki – dzięki temu psiak nie będzie głodny w ciągu dnia.
  • Używaj jak najmniejszych przysmaków – mały psiak nie potrzebuje wielkich ciastek! Większe kawałki pokrój lub połam na takie, które nie będą większe od groszku. I koniecznie uwzględnij je w dziennym limicie kalorii!
  • Nie zapomnij o codziennej aktywności – już 20 minut energicznego marszu dziennie pozwoli psu utrzymać szczupłą sylwetkę i odpowiednią masę mięśniową.
  • Co miesiąc waż czworonoga – otyłości lepiej zapobiegać niż ją leczyć! Regularnie kontroluj wagę psa i w razie konieczności zmień wielkość jego posiłków.

Dbając o małego psa, musimy pamiętać, że mimo swoich malutkich rozmiarów on wciąż jest psem! I tak jak większe czworonogi, wymaga on wysokiej jakości posiłków o dużej zawartości mięsa, szczególnej dbałości o prawidłową wagę i regularnych ćwiczeń.

Autor: Aleksandra Prochocka