Jak spędzić wolny czas z psem? Mamy kilka pomysłów!


Wakacje tuż za pasem... A to oznacza mniej obowiązków i więcej czasu, który można poświęcić domowemu pupilowi! Jak spędzić wolny czas z psem?

Już niedługo nadejdą wakacje, a wraz z nimi więcej wolnego czasu. Zamiast spędzać długie godziny na zajęciach i szkoleniach, można będzie w końcu poświęcić więcej czasu czworonogowi. Jak w tani i miły sposób spędzić wolny czas z psem?

Więcej czasu na wspólną zabawę!

Wolne przedpołudnie to idealny moment na zabawę z pupilem. Mogą to być zarówno aktywności czysto rozrywkowe, jak rzucanie psu piłki w ogrodzie czy zabawa szarpakiem, jak i takie, które zaangażują również mózg czworonoga. Proste w wykonaniu zabawy umysłowe spodobają się nie tylko młodym psiakom. Również starsze zwierzaki szybko łapią zasady gry i cieszą się z kolejnej rundy!

Więcej czasu na węszenie!

Jeśli nie musisz rano spieszyć się na zajęcia, poświęć dodatkowy czas na pierwszy spacer z psem. Wybierz standardową trasę porannej przechadzki, jednak tym razem nie poganiaj psiaka. Zrelaksuj się, ciesz się piękną pogodą, a czworonogowi pozwól dokładnie obwąchać każdy krzaczek i mijany słupek. W końcu masz przed sobą cały wolny dzień…

wolny czas z psem
fot. Shutterstock

Zwiedzaj nowe miejsca!

Zawsze chciałeś odwiedzić z psiakiem leśne jeziorko leżące po drugiej stronie miasta? Teraz masz na to idealną okazję! Kąpiel w wodzie to najlepsze, co można podarować psu w gorący, wakacyjny dzień. Pamiętaj, że w lesie psy należy bezwzględnie trzymać na smyczy lub lince. Również podczas kąpieli w rzece czy większym jeziorze będzie to wskazane. Dzięki lince w prosty sposób będziesz mógł wyciągnąć z wody psa, jeśli nagle zacznie się topić. Zabezpieczysz także zwierzaka przed ucieczką na drugi brzeg.

Ucz psiaka nowych umiejętności!

Wolny czas z psem to najlepsze chwile na regularne trenowanie komend, które wymagają konsekwencji i dokładności. Wakacyjny czas możesz poświęcić na naukę umiejętności, które przydadzą się psu nie tylko w miejskim życiu. W przypadku niektórych psów nauka przywołania zajmuje wiele czasu i wymaga cierpliwości od opiekuna – nie ma więc lepszego momentu na taki trening! W wakacje możesz także trenować z psem jazdę autobusem, spokojne mijanie psów na smyczy lub wraz ze znajomymi zorganizować spotkania socjalizacyjne dla czworonogów.

wolny czas z psem
fot. Shutterstock

Wolny czas z psem – po prostu bądźcie ze sobą!

Nikt oczywiście nie każe wam spędzać czasu aktywnie. W przypadku starszych lub chorych psów wspólne spędzanie czasu może również polegać na dłuższym wylegiwaniu się w łóżku z czworonogiem lub wspólnym opalaniu na tarasie. Po prostu róbcie to, co sprawia wam przyjemność!

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments