04.08.2019
Travel food dla psa! Czym go karmić podczas podróży?
Aleksandra Więcławska
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Czym karmić psa podczas podróży na wakacje? Zdradzamy tajniki travel food!
fot. Shutterstock
Wybierasz się z pupilem na wakacje? Zastanawiasz się, czym karmić psa podczas podróży? Poznaj tajniki travel food!
Boli mnie brzuch!
Tak jak dzieciom psom też podczas podróży zdarzają się żołądkowe sensacje. Czym mogą być spowodowane? No cóż, wyjazd to stres i zmiana diety. Mogą się także przyplątać infekcje (bakteryjne i wirusowe). Taka kombinacja oznacza zwykle wymioty lub biegunkę. Dlatego dobrze mieć przy sobie psie suplementy na taką ewentualność lub smectę. I dużo poić!
Czym karmić psa podczas podróży, czyli coś na drogę
Zabieracie ze sobą w podróż kanapki, owoce lub coś do pochrupania? Nic nie stoi na przeszkodzie, by i wasz pies dostał co nieco podczas drogi lub w trakcie postoju. Ale czym karmić psa podczas podróży? Niech będą to lekkostrawne smakołyki, na przykład ciastka wątróbkowe domowej roboty. Coś, co pies lubi, i wiemy, że dobrze to toleruje.
Choroba lokomocyjna
Kto cierpiał w dzieciństwie na chorobę lokomocyjną, ten wie, jakie to nieprzyjemne schorzenie. Psy także chorują na tę dolegliwość. Najlepiej wtedy ograniczać podróże, ale jeśli to niemożliwe, sięgnijmy po leki, które mają również działanie przeciwwymiotne. Przed podróżą możemy też podać psu kawałek imbiru.
Butelka i miski
Nie zapomnijmy zabrać w podróż misek i butelki dla psa. Do butelki nalejmy świeżej wody z kranu – takiej, jaką pupil dostaje na co dzień. Jeśli chodzi o miski, w drodze sprawdzą się silikonowe, które łatwo się składa i zajmują niewiele miejsca. Możemy też kupić poidło podróżne dla psa, czyli butelkę połączoną z naczyniem do picia (2w1).
Chce mi się pić!
Bez wody ani rusz, pies musi mieć możliwość napicia się jej podczas każdego postoju. Pamiętajmy, że mineralna jest niewskazana, a od wody z przypadkowego ujęcia pies może dostać rozstroju żołądka. Najlepsza jest ta zabrana z domu!
Karmić czy nie karmić
Zaleca się, żeby przed samą podróżą nic psu nie dawać. Jeśli wyjeżdżamy rano, to rzeczywiście dobry pomysł, ale gdy wyjazd jest pod wieczór, rano możemy psa nakarmić. Ważne, by między posiłkiem a podróżą było ok. 6 godzin przerwy.
W razie wypadku
Co gdy nie mamy nic dla psa, a podróż się przedłuża (wypadek, ogromny korek, wielokilometrowy objazd)? Spokojnie, na wielu stacjach benzynowych są już wystawione miski z wodą dla czworonożnych pasażerów, a i w przydrożnych restauracjach z pewnością dostaniecie coś bez przypraw, by zabić psi głód (np. ryż z kurczakiem).
Konsultacja: lek. wet. Dorota Cibor
Certyfikowana trenerka psów (kurs ukończony w Centrum Kynologicznym Canid). Ukończyła też liczne kursy i uczestniczyła w kilkunastu seminariach z zakresu zachowania, żywienia i opieki nad psami.
Zobacz powiązane artykuły
13.12.2024
Poznaj 4 naturalne sposoby na czyszczenie zatok okołoodbytowych
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zdrowe gruczoły okołoodbytowe u psa nie sprawiają żadnych problemów. Dlatego niektórzy opiekunowie mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z ich istnienia. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy gromadzi się tam wydzielina, co z kolei prowadzi do zaczopowania kanalików. Co wtedy robić? Poznaj naturalne sposoby na czyszczenie zatok okołoodbytowych!
undefined
12.12.2024
Głuchy pies. Dlaczego pies nie słyszy i jak sobie z tym radzić?
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Niektóre psy głuchną wraz z wiekiem, jednak głuchota może być także wadą wrodzoną. Po czym poznać, że pies nie słyszy i jak można ułatwić sobie życie z głuchym psem?
undefined
09.12.2024
Jak spacerować z psem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Po co psu spacer? Jak często wyprowadzać czworonoga? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym, jak spacerować z psem!
undefined