7 sposobów na głodomora. Jak sobie radzić z psem, który jest ciągle głodny?


Masz psa, który jest ciągle głodny i wciąż prosi o jedzenie? Znamy na niego sposoby!

Masz w domu głodomora na czterech łapach? Zatem pewnie nie są ci obce sceny łapczywego wyjadania wszystkiego, co tylko stanie na drodze… Czy twój pies jest ciągłe głodny i wygląda, jakby od dawna nic nie jadł, a przecież dopiero co wsunął swoją kolację? Poznaj nasze sposoby na żarłoka!

1. Karm mniej, ale częściej

Zdrowe, dorosłe psy przeważnie karmimy dwa razy dziennie. Niektórzy dają psu jeść tylko raz na dobę, ale zazwyczaj nie poleca się tego rozwiązania. A co robić, gdy mamy do czynienia z głodomorem? Sposobem na niego jest podzielenie dziennej porcji na co najmniej trzy posiłki (a nawet cztery)! Wówczas pies ma mniejsze przerwy między kolejnymi porcjami i jest szansa, że głód go nie dopadnie. No, nie od razu!

2. Pamiętaj o różnorodności

Karmisz psa tylko suchą karmą? To dobrze, ale… pamiętaj, by od czasu do czasu zaproponować mu coś innego. Niech będzie to gryzak ze skóry wołowej, królicze ucho, mokra karma z puszki, owoc lub warzywo. Urozmaicone żywienie sprawi, że pies będzie miał mniejszą ochotę na poszukiwanie smakołyków na własną łapę podczas spaceru.

3. Nie pozwalaj na nudę

Słyszeliście o ludziach, którzy zajadają nudę i stres? No cóż, psom też to się zdarza… Nie mają zbyt wiele zajęć, więc węszenie za jedzeniem i proszenie o nie staje się jedyną rozrywką. Zmień to! Zabieraj psa na dłuższe spacery, w domu ćwicz z nim sztuczki i komendy, poszukaj nowych czworonożnych przyjaciół do zabawy. To pomoże!

4. Przygotuj atrakcje na dworze

Postaraj się czasami karmić psa na dworze, szykując mu różne jedzeniowe niespodzianki w terenie. Rozsyp nieco karmy w trawie, nabij kawałeczki parówek na krzaki, wysmaruj pasztetem korę drzewa. Na komendę pozwól psu tego szukać. Zabawa gwarantowana!

5. Zadbaj o atrakcje w domu

Karmiąc psa, zadbaj o to, by jego posiłek trwał przynajmniej kilka minut. Do tego celu posłużą zabawki typu kong (z jedzeniem w środku, które pies musi wydobyć), ale też maty węchowe czy kule smakule.

6. Skończ z dokarmianiem

Może być tak, że pies ciągle sępi o jedzenie, bo został tego nauczony. A to dostał coś z lodówki, a to pod stołem, a to przy szykowaniu obiadu… Koniec z tym! Pokaż pupilowi, że może liczyć tylko na swoje jedzenie, a gdy trwa obiad rodzinny, powinien grzecznie leżeć na swoim miejscu. Czy to znaczy, że nie można mu nic dać? Można, ale do jego miski.

7. Odmierzaj porcje

A może twój pies jest ciągle głodny, bo dostaje za mało jedzenia? Tak, to możliwe, jeśli nie odmierzasz porcji, tylko sypiesz karmę na oko. Sprawdź na opakowaniu, jaka jest dzienna dawka dla twojego pupila, i się tego trzymaj.

Konsultacja: lek. wet. Dorota Cibor
Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments