25.11.2017
Domowe jedzenie – czym karmić psa?
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Resztki z naszego obiadu, ze względu na przyprawy mogą zaszkodzić psu. Dlatego domowe jedzenie dla naszego czworonoga powinno być przygotowywane wyłącznie z myślą o nim.
fot. Shutterstock
Domowe jedzenie zdecydowanie wymaga więcej zachodu niż podanie suchej lub mokrej karmy komercyjnej, ale niektóre psy wolą taką dietę. Są też właściciele, którzy po prostu lubią dla swojego psa ugotować posiłek. Dzięki temu nie tylko wiedzą, co dokładnie trafi do żołądka ich pupila, ale także mają pewność, że do każdej porcji trafia szczypta troski i serca.
Domowe jedzenie – co podawać psu?
Zwykle posiłek składa się z gotowanego mięsa, jarzyn (marchew, buraki, seler, pietruszka itd.) i ryżu, makaronu lub puree ziemniaczanego. Idealne proporcje to 1/3 mięsa, 1/3 wypełniacza i 1/3 warzyw (z niewielkim dodatkiem owoców).
Najczęściej właściciele podają mięso drobiowe, które jest stosunkowo mało tłuste. Warto jednak też podawać wołowinę czy wieprzowinę (powinna być gotowana, bo stanowi większe zagrożenie mikrobiologiczne niż inne mięsa). Z kolei ryby są świetnym źródłem kwasów omega-6, a przede wszystkim omega-3. Można też podawać gotowane jajka, biały ser, jogurt czy kefir.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
29.11.2023
Odmrożenia u psa. Jak je rozpoznać i jak je leczyć?
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Zabawy na śniegu lubi większość psiaków, ale czy są one dla nich bezpieczne? Czy naszym pupilom również grożą odmrożenia i jak objawiają się one u psów? Sprawdźmy!
undefined
22.11.2023
Zimowe ubranko dla psa – fanaberia czy konieczność?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Ubieranie psów budzi wiele emocji wśród opiekunów. Mamy zwolenników tego pomysłu, jak i zdecydowanych przeciwników zakładania psom ubrań. A gdzie leży prawda? Jak zwykle... pośrodku! Sprawdź, co warto wiedzieć o ubrankach dla psów na zimę.
undefined
09.11.2023
Buda dla psa – o tym możesz nie wiedzieć!
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Buda dla psa kojarzona jest od razu ze wsią, łańcuchem i złymi warunkami. Na szczęście takie czasy już mijają, co nie znaczy, że znikają też budy. Nie zawsze jednak są złym rozwiązaniem, a niekiedy – dobrą alternatywą dla psa. Sprawdźmy, o jakich sytuacjach mowa!
undefined