Jaka rasa psa pasuje do twojej osobowości?


Zastanawiasz się, jaka rasa psa będzie dla ciebie odpowiednia? Zrób test i dowiedz się, jaki czworonóg będzie najlepiej pasował do twojej osobowości!

Wybór odpowiedniej rasy psa może być wyzwaniem. Najwięcej problemów przysparza taki dobór czworonoga, by swoim charakterem odpowiadał nie tylko potrzebom i możliwościom przyszłych opiekunów, ale także… ich osobowości! Jeśli zastanawiasz się, jaka rasa psa będzie dla ciebie najodpowiedniejsza, ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Oto lista ludzkich typów osobowości zaczerpniętych z testu Myersa-Briggsa i ras, które na pewno odnajdą się w towarzystwie takich opiekunów. Najpierw zrób więc test, by sprawdzić, jakim typem jesteś, a potem… czytaj dalej!

ISTJ (Logistyk) i pekińczyk

Ten niewinnie wyglądający psiak ma wielką osobowość i jest wyjątkowo niezależny. Nie przejmuje się opiniami innych i lubi mieć kontrolę nad otoczeniem. Skarcony pekińczyk nie przejmie się zbytnio niezadowoloną miną opiekuna. Jednak jeśli człowiek zaskarbi sobie jego miłość i szacunek, ten niewielki psiak pójdzie za opiekunem nawet w ogień!

Portret pekińczyka
fot. Shutterstock

ISFJ (Obrońca) i owczarek niemiecki

Ciężko znaleźć drugą tak bardzo oddaną rasę! Czujny, posłuszny i inteligentny owczarek niemiecki stworzony jest do dbania o bezpieczeństwo swojej rodziny. Czasem jednak może stać się nadopiekuńczy w stosunku do swojego człowieka. Ta rasa będzie idealna dla osób, które dbałość o innych mają „zapisaną w genach”!

Owczarek niemiecki w biegu
fot. Shutterstock

INFJ (Rzecznik) i owczarek australijski

Przedstawiciele tej stworzonej do pasienia owiec rasy to prawdziwi pracoholicy. Owczarki australijskie nie spoczną, póki nie rozwiążą postawionego im zadania! Energiczne, inteligentne i lojalne. Żyją, by robić coś dla innych… zupełnie jak ludzie w tym typie osobowości!

Owczarek australijski
fot. Shutterstock

INTJ (Architekt) i jack russell terrier

Inteligentne, ale zawsze mające własne zdanie jack russell teriery energicznie kroczą własnymi ścieżkami. Są świetnymi towarzyszami rodzin, ale będą się czuły dobrze, mając też trochę czasu dla siebie.

Jack russell łapie bańki
fot. Shutterstock

ISTP (Wirtuoz) i rhodesian ridgeback

Te piękne, atletycznie zbudowane psy znane są ze swojego zamiłowania do eksploracji otoczenia i dużej aktywności. Rhodesiany nie boją się „pobrudzić sobie łap” i wplątać się w kłopoty, odłączając się od grupy podczas leśnych wypraw.

rhodesian ridgeback
fot. Shutterstock

ISFP (Poszukiwacz przygód) i shiba

Obdarzona lisim wyglądem i sterczącymi uszami shiba to psiak bez kompleksów. Zdecydowany charakter i beztroska osobowość czynią z nich idealnych kompanów. W wolnym czasie chętnie potowarzyszą także w leżeniu na trawie i kontemplacji otaczającej przyrody.

Stojący shiba
fot. Shutterstock

INFP (Pośrednik) i terier tybetański

Podchodzące z rezerwą do obcych teriery tybetańskie silnie przywiązują się do członków rodziny. Nie są może zbytnimi przylepami i nie będą spały ci na kolanach, za to dzielnie potowarzyszą w domowych obowiązkach i dłuższych wyprawach.

Terier tybetański leżący na trawie
fot. Shutterstock

INTP (Logik) i chow-chow

Ten wyglądający jak lew psiak ma w sobie trochę z kota. Chow-chowy potrafią być uparte i niezależne, przez co wydają się mieć wiecznie głowę w chmurach. Chow-chowy są jednak bardzo inteligentne i cenią sobie towarzystwo swojego człowieka.

Chow-chow stojący na łące
fot. Shutterstock

ESTP (Przedsiębiorca) i beagle

Chętne do zabawy i aktywne, beagle są ciągle żądne przygód. Z tego względu często pakują się w kłopoty, jeśli nie zapewni im się wystarczającej ilości zabawy. Mimo wszystko uwielbiają kontakt z człowiekiem i wspólne spędzanie czasu.

Zabawy z piłką
fot. Shutterstock

ESFP (Animator) i corgi

Wiecznie uśmiechnięty pysk mówi jedno: corgi są wiecznie gotowe na imprezę i dobrą zabawę. Prawdę mówiąc, są tak zakręcone, że nie potrafią skupić się porządnie na jednej rzeczy!

Welsh corgi pembroke
fot. Shutterstock

ENFP (Działacz) i labrador retriever

Ciepłe, wrażliwe i inteligentne labradory to także psy wysportowane i aktywne, żądne przygód i nowych wyzwań. Zabawa w morskich falach, trekking wśród gór – te psiaki tylko czekają na kolejną eskapadę u twojego boku!

fot. Shutterstock

ENTP (Dyskutant) i buldog francuski

Niech nie zmylą cię ich niewielkie rozmiary! Buldogi francuskie mają wielką, żywiołową osobowość! Przyjacielskie i kochane, bywają także uparte i nie zawsze pilnują panujących w domu reguł. Nieraz zdarzy im się pogryźć kapcie czy przespać na zakazanej kanapie.

Fot. Shutterstock

ESTJ (Wykonawca) i siberian husky

Uwielbiające aktywność na dworze husky nie przestraszą się nawet ekstremalnych mrozów. Mimo swojej z reguły łagodnej natury są zdecydowane i nieraz gotowe postawić na swoim!

biegnący husky
fot. Shutterstock

ESFJ (Doradca) i bichon frise

Te niewielkie, białe kłębki puszystej sierści to psy niezwykle społeczne. Delikatne, skore do zabawy i uczuciowe bichony, uwielbiają kontakt z człowiekiem i gotowe są zrobić wszystko, by uszczęśliwić swojego opiekuna!

bichon frise na trawie
fot. Shutterstock

ENFJ (Protagonista) i golden retriever

Pełne pasji i charyzmy urocze goldeny zawsze gotowe są stać przy boku swojego opiekuna. Posiadają niezwykłe zdolności dopasowywania się do potrzeb otaczających ich ludzi i czerpią energię ze wspólnie spędzonego czasu. Za ukochanym człowiekiem gotowe są nawet skoczyć w ogień!

Golden
fot. Shutterstock

ENTJ (Dowódca) i mastif tybetański

Te charyzmatyczne i pewne siebie giganty obdarzone są inteligencją i determinacją, która pozwala im sprostać każdemu wyzwaniu. Mastify tybetańskie niechętnie poddają się szkoleniu i nie lubią słuchać poleceń, więc wypracowanie z nimi odpowiedniej relacji może być dosyć trudne!

Czarny podpalany mastif tybetański stojący w ogrodzie
fot. Shutterstock

Jaka rasa do ciebie pasuje?

Jak poszedł ci test? Jaka rasa okazała się dla ciebie idealna? Daj nam znać w komentarzu!

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments