Pies ukarany, właściciele - jeszcze nie - Psy.pl

Pies ukarany, właściciele – jeszcze nie

Kolejny pies, który pogryzł człowieka, został uśpiony. Tym razem los ten spotkał Tora (typ pitbulla), który na początku września zaatakował 77-letnią mieszkankę Częstochowy.

Pani Marianna została pogryziona, gdy weszła na podwórko domu swoich krewnych. Pies rzucił się na nią i złapał za rękę (niewiele brakowało, a trzeba by ją amputować). Policjanci, którzy prowadzą sprawę, ustalili, że zwierzak biegał luzem po podwórku, nie miał kagańca, a furtka od posesji nie była zamknięta. Okazało się też, że Tor już wcześniej był agresywny – dwa lata temu pogryzł listonoszkę.

Pies trafił na obserwację do schroniska. – Był wyjątkowo agresywny, rzucał się na każdego. Zniszczył nam dwa kojce. Zgodnie z decyzją powiatowego lekarza weterynarii, został poddany eutanazji – mówi Dariusz Kaczmarek, kierownik miejscowego schroniska.

Policja nadal prowadzi śledztwo w tej sprawie. W najbliższym czasie właścicielom psa powinny zostać postawione zarzuty w związku z niewystarczającym zabezpieczeniem posesji.

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *